Rehabilitācija pēc karpālā kanāla operācijas

cilvēka plauksta rehabilitācijas laikā pēc karpālā kanāla operācijas

Karpālā kanāla sindroms ir mūsdienās diezgan izplatīta saslimšana. Ar tā pazīmēm saskarās daudzi cilvēki, bet ne visi zina, kā atpazīt karpālā kanāla sindromu, kā to ārstēt un kāds parasti ir pēcoperācijas periods.

Kas ir karpālā kanāla sindroms un kādas ir tā pazīmes?

Karpālā kanāla sindroms ir viens no izplatītākajiem kompresijas neiropātijas veidiem, kuras laikā cilvēka plaukstas pamatnē ir nospiests nervs. Tas, savukārt, izraisa virkni dažādu nepatīkamu simptomu, kas prasti pastiprinās nakts laikā. Daži no tiem simptomiem ir rokas un pirkstu tirpšana, sāpes, traucētā jušana un pirkstu kustības.

Ko darīt karpālā kanāla sindroma gadījumā?

Ja jūs pamanāt sev kādu no augstāk minētajiem simptomiem, ir ieteicams nekavējoties vērsties pie ārsta. Jo laicīgāk ir atklāta saslimšana, jo vieglāka un ātrāka ir tās ārstēšana.

Karpālā kanāla sākumstadijās ir iespējama ārstēšana ar roku atpūtināšanu, medikamentiem un fizioterapiju. Taču slimībai progresējot ārstēšanu var veikt tikai ar operācijas palīdzību.

Kā veic karpālā kanāla operāciju un kas jāzina pēc tās?

Karpālā kanāla operācija nav sarežģīta procedūra. Plaukstas pamatnē ķirurgs veic nelielu griezumu, kurš atklāj pašu karpālo kanālu un mazina spiedienu, kas rodas uz nerva. Operācija pavisam nav sāpīga, jo tiek veikta zem lokālās anestēzijas. Turklāt parasti tā aizņem ne vairāk par 30 minūtēm.

Uzreiz pēc operācijas cilvēks var doties mājās un turpināt gandrīz visas savas ikdienas gaitas. Rehabilitācijas periodā pēc operācijas ir nepieciešams atpūtināt roku un ievērot standarta pēcoperācijas piesardzības pasākumus, piemēram, atteikties no sportošanas un pirts apmeklēšanas.

Tikko pēc procedūras pacients var just nelielu diskomfortu un sāpes operācijas vietā. Taču šīs sajūtas mazinās divu nedēļu laikā kamēr brūce sadzīst. Šuves un pārsēju noņem 10 dienas pēc operācijas. Papildus pārsēja maiņas nav nepieciešamas.. Diskomforts un sāpes, kuras pacienti parasti izjūt karpālā kanāla sindroma dēļ, parasti pazūd jau pirmajā naktī pēc operācijas.

Karpālā kanāla, Dipitrēna kontraktūras un citas rokas ķirurģijas iespējams veikt valsts apmaksātās programmas ietvaros. Tādos gadījumos operācijas maksa nepārsniedz 40 Eur!

3 komentāri par “Rehabilitācija pēc karpālā kanāla operācijas”

  1. Paldies Dr. Jānis Zaržeckim, par humoru, par vieglu roku. Paldies par vieglu pēcoperācijas gaitu. Roka nesāp, nepampst, netirpst, beidzot varu nakti gulēt. Paldies personālam par pienākumu pildīšanu. Lai jums labs priekšnieks! Un dakterim lai izturība vienkāršus ikdienas darbus veicot!

  2. Mārīte Ošleja

    Paldies jaukajām kolektīvam par darbu! Laipna apkalpošana,viss tīrs un acīm tīkams! Dakteris J.Zaržeckis un viņa komanda ka pavasara saule,kuru visi ļoti gaida! Lai laba veselība visiem darbiniekiem!

  3. Valdis Martīns

    liels paldies Dr.Jānim Zaržeckim par iespēju veikt operāciju viņa vadītajā klīnikā.Brīnišķīgs,sirsnīgs dakteris ar zelta rokām un sirdi.Paldies brīnišķīgajam,atsaucīgajam medicīnas personālam.Klīnika ,attieksme SUPER.

Izsaki savas domas!

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Scroll to Top